ATRAKCJE W OKOLICY


Łowisko Wielgie

Bajeczny Kazimierz Dolny

Do niezapomnianego Kazimierza Dolnego z łowiska droga jest prosta. Miasto położone około godziny jazdy od naszej lokalizacji cechuje się piękną, historyczną architekturą, a także atrakcjami dla każdego – młodego i nieco starszego. W Kazimierzu Dolnym przede wszystkim należy zwiedzić Rynek, a także przejść się dla zdrowia i radości trasą Wąwozu Korzeniowego, kierując swoje kroki na Górę Trzech Krzyży. Musimy wspomnieć, że miasto to jest miastem malarzy i artystów. To właśnie tutaj zainteresowani mogą zapoznać się z różnorodną sztuką malarską miejscowych, a także zakupić jedną z piękniejszych pamiątek – obraz przedstawiający kazimierskie stare miasto. Szczególnie polecamy taką wycieczkę wszystkim, którzy chcą spędzić cały dzień w sercu historii.

Jadąc do Kazimierza Dolnego, można się kierować przez trasy szybkiego ruchu lub przez Zwoleń oraz Puławy.

Bajeczny Kazimierz Dolny

Krajobraz zamku w Iłży

Iłża

Ruiny zamków zawsze kryją w sobie nie do końca opowiedzianą historię. Zamek w Iłży to ruiny gotycko-renesansowego zamku biskupów krakowskich. Jego budowę szacuję się na pierwszą połowę XIV wieku. Ta historyczna lokalizacja jest nieznacznie oddalona od łowiska Wielgie, a dojazd zajmuje raptem trzydzieści minut. Zachęcamy do skorzystania z możliwości odwiedzin tych starych murów, zwłaszcza w okresie, w którym organizowane są rekonstrukcje turniejów rycerskich. Oprócz zamku w Iłży warto skorzystać ze Starachowickiej Kolei Wąskotorowej, jak i zobaczyć fragment obronnych murów. Iłża to wspaniałe miasto pełne historii, którą warto zarazić swoje dzieci.

Aby dojechać do tego miasta, wystarczy kierować się przez wsie: Bąkowa, Antoniów, Małomierzyce, a następnie jechać prosto ulicą Staromiejską, aż dojedzie się do centrum Iłży.

Historyczny, renesansowy Czarnolas

O to, kto rozsławił Czarnolas, pytać nie trzeba. Wiadomo, że miasto to jest ukochanym miastem jednego z najważniejszych polski poetów i artystów – Jana Kochanowskiego. To właśnie dzięki muzeum poświęconym jego pamięci warto wybrać się do Czarnolasu. Mieści się ono w murowanym dworze Jabłonowskich z XIX wieku. Otacza je piękny park lipowy, również ku upamiętnieniu niezwykłego poety, a na samym początku turystów wita pomnik Jana Kochanowskiego z brązu. Sam park jest otwarty praktycznie przez cały dzień, a każdy może z niego skorzystać za darmo. Do Muzeum wstęp jest płatny. Wewnątrz znajduje się także sklepik, w którym można zakupić pamiątki, między innymi książki i miniaturowe wydania tomików poezji artysty.

Dojazd do Czarnolasu zajmie około czterdziestu minut, w zależności od obranej trasy. Polecamy z łowiska Wielgie kierować się trasą DK79, a następnie skręcić na Jadwinów i jechać prosto aż do miejsca docelowego.

Czarnolas

Magiczne Ogrody pełne inspiracji

Magiczne ogrody

Parki tematyczne to hit każdych wakacji, zwłaszcza jeżeli można w nich odkryć nowe pasje w najmłodszych pociechach. Magiczne Ogrody to pierwszy park, który skupia się przede wszystkim na oryginalnych, baśniowych historiach istot, mieszkających wśród setek krzewów, drzew i kwiatów. To właśnie tutaj edukacja miesza się z rozrywką dla wszystkich dzieci, nie tylko tych zainteresowanych tematem bajek i przyrody. W tych Ogrodach każdy znajdzie coś dla siebie, nawet dorośli. Razem spędzony czas można zakończyć pysznym posiłkiem, serwowanym przez restauracje na terenie rodzinnego parku. Zdecydowanie polecamy na tego typu atrakcję cały dzień zwiedzania, by najmłodszy członek rodziny mógłby się wybawić do woli. W cenie biletu znajdują się praktycznie wszystkie przyjemności, prócz gastronomii i pamiątek.

Magiczne Ogrody znajdują się niedaleko Kazimierza Dolnego, a dojazd do nich z tego miasta zajmuje raptem około 30 minut, jadąc trasą 824.

Bałtowska prehistoria na wyciągnięcie ręki

Bałtów jest znany przede wszystkim z kolejnego, ale zupełnie innego parku tematycznego. W Bałtowskim Kompleksie Turystycznym młodsi i starsi znajdą coś dla siebie. To tutaj można wiele się dowiedzieć na temat prehistorycznych dinozaurów, oglądając ich makiety w JuraParku. Dla dorosłych Bałtów oferuje przede wszystkim park Polska w Miniaturze, w którym można zobaczyć w pomniejszonej skali polskie zamki i pałace. W kompleksie znajduje się również Prehistoryczne Oceanarium, Wioska Czarownic, zoo, a nawet Wesołe Miasteczko. Tak ogromnej ilości zabawy i przyjemności dla całej rodziny po prostu nie można przegapić, będąc w pobliżu Bałtowa. Warto wybrać się tutaj na przynajmniej dwa dni, próbując zwiedzić większość dostępnych atrakcji. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza że Bałtów znajduje się niedaleko naszego łowiska.

Aby dojechać z Wielgie do Bałtowa, wystarczy udać się trasą prowadzącą przez DW747. Dojazd zajmuje około trzydziestu minut samochodem.

Jura Bałtów

Visit Us On Facebook